V Železnikih, natančneje na Jesenovcu v kozovcu se je ta konec tedna odvijal 10. Krawal festival, 25.7.-26.7.2003.  To je tradicionalna prireditev vsako leto julija, ki ni vpisana v koledar tradicionalnih prireditev v Železnikih.
V petek in soboto so nastopile naslednje skupine Gradska (kranjski ska punkerji), ki so otvorili Krawal festival nato pa so si sledili No LimitsRuins Matador, Divje Vehe (Zali log)  in Hrvaški punkerji Tito`s Boys. V soboto pa se je po koncu dnevnih aktivnosti (poležavanje in hlajenje v Sori) pričel drugi del festivala in sicer s skupino Konflikt ki je prišla iz Slovaške, Romeo VerzikNulla Osta (Hrvaška), Suffocate (še eni slovaški hardcorovci) in zagrebška Mikrofonija.
Na festivalu je bilo možno uživati tudi ob odličnem pasulju s kotla katerega so vahtal Buh in Kompanija.
V glavnem: organizator ROV iz Železnikov s sodelavci  je pokazal kako se s skromnimi sredstvi naredi odličen festival.
Tekst in foto: Damjan Demšar

Podobne objave