Članek v Loškem utripu, skupaj z KUD Jadrana/Škofja loka, str. 25

Oddaja Pisanice na Primorskem valu, 10. 3. 2024

ALTERNATIVNA GLASBA SKOZI ČAS, Loški utrip, feb2024

PRED PLAVŽEM MI PESEM POVEJ
Muzejsko društvo Železniki vabi, da se nam pridružite na že tradicionalnem 11. javnem kovanju pesmi “Pred plavžem mi pesem povej.” Tam bomo tudi taborniki, ki bomo kurili ogenj in poskrbeli, da vas ne bo zeblo. Med 15:00 in 19:00 si tudi lahko v galeriji muzeja ogledate razstavo 30 LET – VIZUALNI KRAWAL SKOZI ČAS, ki bo postavljena do 1.marca.

LUCIFERJI V LUCIJI #1 – ODPADLO
Vzgojno izobraževalni sistem Jugoslavije mu je pri 12-ih letih povedal, da je prestar za vpis v glasbeno šolo. Potem se je pa začelo, od Dreifuzz do Sodnga dne. Zdej pa je, kar je:
ENŠTALC, metalski kantavtor.
KAVEKANEM
Okoli dve leti star band starih mačkov železnikarske crust šole (Sod’n’dan, 3for60,…). Ružijo klasičen d-beat crustnroll, ki ga je od domačih bendov v zadnjem obdobju v Sloveniji težko slišati. Januarja so izdali prvenec Properšit. Ker so proper.

Vstopnine ni. Prostovoljni prispevki pa so seveda zaželjeni.

DELAVNICA MAKRO FOTOGRAFIJE
28.12.2023 OB 17:00, MC Železniki

Žiga Živulovič letnik 1976 zaposlen kot fotograf na Foto Agenciji Bobo, aktivno fotografira že od svojega devetega leta. Prve fotografije je naredil na Rally ju Saturnus leta 1985.
Makrofotografija je moj pobeg v naravo in sprostitev od vsakdanjih pritiskov družbe in modernega časa.

Žiga nas bo na delavnici popeljov v svet makrofotografije. Kako bo delavnica izgledala je najbolje, da se je udeležite.

Udeležba omejena.
Prijave na kdrov.zelezniki@gmail.com Zadeva: Delavnica makrofotografije

DELAVNICA VIDEO MONTAŽE

KDROV organizira delavnico video montaže. Delavnica je sestavljena iz:

• priprava projekta za video montažo
  • predstavitev dodatnih komponent za video montažo
  • predstavitev programov Adobe Premiere in DaVinci Resolve
  • priprava programov za montažo
  • izdelava kratkega projekta
  • izvoz projekta za različne platforme
    Trajanje delavnice 1h.
    Prijave na: kdrov.zelezniki@gmail.com, zadeva: Delavnica video montaže
    Število udeležencev omejeno.
    KJE: prostori MC Železniki
    KDAJ: 14.12.2023 ob 19:30 Prikaži manj

RATITOVŠKA OBZORJA, NOVEMBER 2023, LETNIK 22, ŠTEVILKA 71

VJ DELAVNICA, 16.11.2023 ob 19:30, MC ŽELEZNIKI

VJ (angl. visual jockey) je oseba, ki ustvarja dodatno vrednost glasbenem nastopu v živo s tem, da oblikuje vizualno podobo s kombiniranjem in mešanjem različnega vizualnega materiala. VJ-ji oz. vizualni umetniki v veliki meri ostajajo v zakulisju in podpirajo glasbene izvajalce, s katerimi nastopajo. S svojim vizualnim odzivanjem na glasbeno podlago v realnem času, pa v veliki meri soustvarjajo celotno glasbeno-vizualno izkušnjo za občinstvo. Ponavadi se VJ-ji osredotočajo na določen trenutek glasbene predstave, ki se bo posamezniku najbolj vtisnila v spomin. VJ-ji oz. vizualni umetniki v veliki meri ostajajo v zakulisju in podpirajo glasbene izvajalce, s katerimi nastopajo. S svojim vizualnim odzivanjem na glasbeno podlago v realnem času, pa v veliki meri soustvarjajo celotno glasbeno-vizualno izkušnjo za občinstvo. Ponavadi se VJ-ji osredotočajo na določen trenutek glasbene predstave, ki se bo posamezniku najbolj vtisnila v spomin.
VJ-stvo je tudi uporabno v druge namene, kot tudi za ozadnja na prireditvah ipd.
KJE: MLADINSKI CENTER ŽELEZNIKI-JZR ŽELEZNIKI
PRIJAVE: kdrov.zelezniki@gmail.com
ZADEVA: Prijava na VJ delavnico
Število udeležencev omejeno.

Članek Ratitovška Obzorja Okt2023

Razstava fotografij, plakatov, majic in artafaktov in video projekcija skozi leta Krawala.

Otvoritev razstave bo 12.8.2023 ob 19:00

V dneh do konca Krawala si jo bo mogoče ogledati še:

ned (13.8.) – 17 .. 20-ih
pon .. čet – 18 .. 20-ih
Krawal pet – 16 .. 20-ih
Krawal sob – 10 .. 13, 16 .. 20-ih
Krawal ned – 10 .. 13, 16 .. 18-ih

Vabljeni

POZMIZJE NOVE MUSKE

V sklopu obeleževanja okrogle tridesete obletnice Krawala smo sedli za mizo v sejni sobi Kulturnega doma v Železnikih s pionirji, starostami in veterani tega festivala rock’n’rolla in punka in trasha in grinda in crusta ter črnega, belega in rdečega – sami člani Kulturnega društva Rov, ki je letos prejelo priznanje občine Železniki za aktivno delovanje društev. V Podmizju Nove Muske sodelujejo eden od pobudnikov in organizatorjev 1. Krawala Uroš KoblarJani Rihtaršič, ki je vodil Krawal do nedavnega, pa še en vodja Danilo Gorenc ter sodelujoča pri organizaciji zadnja leta Gašper Podlipnik in Robert Prezelj, vsem skupaj se je pridružil še Rajko Muršič.

POSLUŠ

Občinsko priznanje

Sodelujemo z Kulturnim umetniškim društvo Jadran pri 14. Festival “In Memoriam prof. Peter Hafner”

Sobota, 29. 7.: Koncert: THE OMY (industrial jazz hiphop punk) + NeSeBat (garage punk, new wave), Avla KD Železniki, Železniki

RADIO SORA: ODDAJA – Potepamo se po domačih krajih
30. Krawal – napovednik
Praznik glasbe – napovednik
VidraNiRiba#2/2023 – BLUZON – poročilo
VidraNiRiba#3/2023 – PANTALOONS – napovednik
Objavljeno / 27.05.2023 13:28 od 43:25

Ratitovška obzorja, junij 2023

#
Tajnik KDROV šov pogledat na koncert REPETITOR v Gala Halo, ki bodo letos tudi na 30. KRAWAL, 18.8.-19.8.2023 in potem še skoču pogledat na koncert Sare Renar na teraso v Zagrebu.
#
Sreda, 7. 6. ob 20.00: Koncert: Dion Lunadon (US), Kavekanem (SI) | Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka
Seja članov KDROV, nedelja 4. 6. 2023 OB 18:00, Lenti Pub
#
SORCA, SOBOTA, 03. JUNIJ 2023 OB 18:00–24:00 RoCk žur 🎸, kjer vas bodo od 21h naprej zabavali skupini Brandy Brother Band in Kejbele Ensembele.
Članek Loški Utrip 2023, st.5

#
3=PJANČKI snemajo kratek film z študenti AGRFT, pod nadzorom Igorja Šmida.