DELAVNICA VIDEO MONTAŽE

KDROV organizira delavnico video montaže. Delavnica je sestavljena iz:

 • priprava projekta za video montažo
 • predstavitev dodatnih komponent za video montažo
 • predstavitev programov Adobe Premiere in DaVinci Resolve
 • priprava programov za montažo
 • izdelava kratkega projekta
 • izvoz projekta za različne platforme
  Trajanje delavnice 1h.
  Prijave na: kdrov.zelezniki@gmail.com, zadeva: Delavnica video montaže
  Število udeležencev omejeno.
  KJE: prostori MC Železniki
  KDAJ: 14.12.2023 ob 19:30 Prikaži manj

RATITOVŠKA OBZORJA, NOVEMBER 2023, LETNIK 22, ŠTEVILKA 71

VJ DELAVNICA, 16.11.2023 ob 19:30, MC ŽELEZNIKI

VJ (angl. visual jockey) je oseba, ki ustvarja dodatno vrednost glasbenem nastopu v živo s tem, da oblikuje vizualno podobo s kombiniranjem in mešanjem različnega vizualnega materiala. VJ-ji oz. vizualni umetniki v veliki meri ostajajo v zakulisju in podpirajo glasbene izvajalce, s katerimi nastopajo. S svojim vizualnim odzivanjem na glasbeno podlago v realnem času, pa v veliki meri soustvarjajo celotno glasbeno-vizualno izkušnjo za občinstvo. Ponavadi se VJ-ji osredotočajo na določen trenutek glasbene predstave, ki se bo posamezniku najbolj vtisnila v spomin. VJ-ji oz. vizualni umetniki v veliki meri ostajajo v zakulisju in podpirajo glasbene izvajalce, s katerimi nastopajo. S svojim vizualnim odzivanjem na glasbeno podlago v realnem času, pa v veliki meri soustvarjajo celotno glasbeno-vizualno izkušnjo za občinstvo. Ponavadi se VJ-ji osredotočajo na določen trenutek glasbene predstave, ki se bo posamezniku najbolj vtisnila v spomin.
VJ-stvo je tudi uporabno v druge namene, kot tudi za ozadnja na prireditvah ipd.
KJE: MLADINSKI CENTER ŽELEZNIKI-JZR ŽELEZNIKI
PRIJAVE: kdrov.zelezniki@gmail.com
ZADEVA: Prijava na VJ delavnico
Število udeležencev omejeno. 

Članek Ratitovška Obzorja Okt2023

Razstava fotografij, plakatov, majic in artafaktov in video projekcija skozi leta Krawala.

Otvoritev razstave bo 12.8.2023 ob 19:00

V dneh do konca Krawala si jo bo mogoče ogledati še:

ned (13.8.) – 17 .. 20-ih
pon .. čet – 18 .. 20-ih
Krawal pet – 16 .. 20-ih
Krawal sob – 10 .. 13, 16 .. 20-ih
Krawal ned – 10 .. 13, 16 .. 18-ih

Vabljeni 

POZMIZJE NOVE MUSKE

V sklopu obeleževanja okrogle tridesete obletnice Krawala smo sedli za mizo v sejni sobi Kulturnega doma v Železnikih s pionirji, starostami in veterani tega festivala rock’n’rolla in punka in trasha in grinda in crusta ter črnega, belega in rdečega – sami člani Kulturnega društva Rov, ki je letos prejelo priznanje občine Železniki za aktivno delovanje društev. V Podmizju Nove Muske sodelujejo eden od pobudnikov in organizatorjev 1. Krawala Uroš KoblarJani Rihtaršič, ki je vodil Krawal do nedavnega, pa še en vodja Danilo Gorenc ter sodelujoča pri organizaciji zadnja leta Gašper Podlipnik in Robert Prezelj, vsem skupaj se je pridružil še Rajko Muršič.

POSLUŠ

Občinsko priznanje

Sodelujemo z Kulturnim umetniškim društvo Jadran pri 14. Festival “In Memoriam prof. Peter Hafner”

https://www.facebook.com/inmemoriampeterhafner

Sobota, 29. 7.: Koncert: THE OMY (industrial jazz hiphop punk) + NeSeBat (garage punk, new wave), Avla KD Železniki, Železniki

#
Ratitovška obzorja, junij 2023

#
Tajnik KDROV šov pogledat na koncert REPETITOR v Gala Halo, ki bodo letos tudi na 30. KRAWAL, 18.8.-19.8.2023 in potem še skoču pogledat na koncert Sare Renar na teraso v Zagrebu.
#
Sreda, 7. 6. ob 20.00: Koncert: Dion Lunadon (US), Kavekanem (SI) | Pri Rdeči Ostrigi, Škofja Loka
#
Seja članov KDROV, nedelja 4. 6. 2023 OB 18:00, Lenti Pub
#
SORCA, SOBOTA, 03. JUNIJ 2023 OB 18:00–24:00 RoCk žur 🎸, kjer vas bodo od 21h naprej zabavali skupini Brandy Brother Band in Kejbele Ensembele.
#
Članek Loški Utrip 2023, st.5

#
3=PJANČKI snemajo kratek film z študenti AGRFT, pod nadzorom Igorja Šmida.

Podobne objave