TADEJ VESENJAK
Je najglasnejši Prlek med kantavtorji in najbolj prleški kantavtor med Prleki. Njegova besedila so osebna, cinična, humorna, jezna, romantična, otožna… takšna, kot je življenje. So kritična, izpovedna in iskrena. Njegova glasba je mešanica folka in bluesa z močnim rockovskim pridihom in občasnimi reggae izpadi. Občasno preseneti tudi s projekti, kot je trio Tadej Vesenjak Banda, prleški kabaret Kisla žüpa v sodelovanju s prleškim pesnikom Markom Kočarjem, Bontonijada z bontonologom Sašo ŽupanekomJe šestkratni nagrajenec KantFesta, dvakrat pa je nastopil tudi na festivalu šansona La vie en rose, ki ga vodi Vita Mavrič. Trenutno je eden najbolj prepoznavnih kantavtorjev v Sloveniji. Nastopa na državnih proslavah, v zaporih in povsod vmes. Do sedaj je pri Založbi Pivec izdal dva albuma: Samo mrtve ribe plavajo s tokom (2011) in Naša dejanja odmevajo v večnost (2014).

ORG.: KDROV Železniki in JZR Železniki
Priporočen PROSTOVOLJNI PRISPEVEK za koncert je med 5 in 10 EUR, če res ne zmorete, prispevajte kolikor lahko. Vsak prispevani EUR gre za naslednje Vidre.PARKIRANJE: parkirišče pred bazenom ter ostala urejena parkirišča v okolici bazena (Mercator, Na Kresu, Podjetje Niko, OŠ Železniki).

Ratitovška obzorja, december 2022

Podobne objave