EXTEME SMOKE 57 (Nova Gorica/grind)

Nazadnje so bili na 21. Krawalu leta 2014.

Extreme Smoke 57 so bili prva grindcore skupina v Sloveniji. Formirali so se leta 1990 v Novi Gorici. Na glasbo Extreme Smoke 57 so vplivale skupine Napalm Death, Sore Throat, Fear of God, Seven Minutes of Nausea ter Agathocles. Člani so igrali v različnih grindcore/crust/drone/noise/hardcore skupinah in sicer v Patareni, Cadlag, PureH, Mozak, Trdoživi, Strobodeath, Ear Slaughter, Diarrhoea, Absent Minded, Deeper Than World, Panic Overdose ter Psihoza. Extreme Smoke 57 so razpadli leta 1992, vendar se je skupina reformirala leta 2008. Od svojega povratka je skupina nastopila na nekaterih priznanih evropskih glasbenih festivalih, med drugim tudi na Metaldays, Obscene Extreme, EXIT-u ter Punk Rock holiday. Njihov zadnji studijski material, “Corruption deteriorates”, je bil izdan januarja 2016 v samozaložbi

Člani: Miha, Edi, Boco, Briljo, Gaber

https://www.metalkingdom.net/band/extreme-smoke-57-25374

https://www.facebook.com/ExtremeSmoke57/

GAME OVER (Jesenice/metal crossover)

Prvič v Železnikih, kaj veliko se od benda ne najde na internetu, zato je najbolje, da jih pridete kr poslušat na koncert.

Game Over so se še kod najstniki zbrali leta 1988. Za vse člane je bil to prvi bend v katerem so se šele učili vsega skupaj in precej hitro začeli s koncerti in snemanji. Označeni so bili kot metal/crossover bend in dosegli kar lepo stopnjo prepoznavnosti. Največji uspeh je bil nastop na Novem Rocku ’89 (glavni bend Destruction), koncerte pa so imeli tudi s Sarcasm, Epidemic Zone, avstrijskimi Inferno… 1990 izide kasta Tilt. Kasneje istega leta se je vse zaključilo. Okoli leta 200? so v spremenjeni zasedbi izdali CD Eclectric z novimi komadi in tudi starimi, še neizdanimi posnetki. Po 30+ letih se originalni štirje spet dobijo…

VSTOPNINA: 10 EUR

PARKIRANJE: parkirišče pred kulturnim domom in ostala urejena parkirišča v bližini. 

Podobne objave