METAAAAAL RECENZIJAAAAARRRGGGHHH!

GR VAJENKE

29. 3. 2024 – 14.00

 / RŠ RECENZIJA

“… zato priporočamo, da – ko boste naslednjič med poslušanjem našega Mestnega napovednika potožili, da bi šli na koncert, a je ta predaleč – dovolite misli, naj se spelje, vi pa se raje odpeljite onkraj ljubljanske kotline in podprite lokalne scene.”

Hvala, Nika!

Divine Inferus Degress Dickless Tracy Official

Radio Študent 89,3 MHz

#SalveIzAvle

Foto: Tadej Mohorič

Foto: Hector Ruvalcaba

Salve iz Avle #9 bodo malce bolj trde, gostimo trojček metal bendov.

DICKLES TRACY so že nastopali na Krawalu daljnega leta 2007. Wikipedia o njih pove: Slovenska death metal/grindcore skupina, ustanovljena v Brežicah leta 1997. Doslej so izdali štiri albume, en EP in devet splitov. Glavnino skupine sestavljata brata Ivan in Tomi Cepanec. In po novem imajo baje tudi pevca. Dickless Tracy (ki v angleškem slengu pomeni “policistka”) veljajo za eno izmed slovenskih metal skupin z najdaljšim stažem. https://www.facebook.com/dicklesstracygrind/

Tudi DEGRESS smo že videli na Krawalu, njih pa ne tako dolgo nazaj v letu 2019. Trio prihaja iz Postojne, sestavljajo pa ga tokrat edini domači dratar, dražgoške gore list prej pa ga je bilo videt po nižinskih kresarskih peskovnikih, basist ki je tudi bobnar pri Agregatih in Vigilance ter bobnar in pevec, bivši član legendarnih Kripl. Žgejo thrashed blackened crust ali po njihovo (C)old, glede na letnik članov pa lahko tudi old metal. https://www.facebook.com/profile.php?id=100063583716821

Idrijski melodični blackened death metal band DIVINE INFERUS pa bodo prvič pri nas. Zbrali so se istega leta, kot so bili Degress na Krawalu in so pripravljeni, da svetu pokažejo svoje prve materiale. https://www.facebook.com/Divineinferus.official

Vstopnina: 10 €

PARKIRANJE: parkirišče pred kulturnim domom in ostala urejena parkirišča v bližini.

Podobne objave